کسب درآمد از اینترنت - آموزش بهترین روش کسب درآمد اینترنتی

ما بهترین روش های کسب درآمد از اینترنت را به صورت رایگان به شما معرفی میکنیم

»» این پست رو از وبلاگ یکی از دوستان برداشتم. لینک اصلی مطلب در ادامه مطلب درج شده.برای خواندن کامل مطلب به ادامه مطلب مراجعه کنید.


بدون شك هر كاری رمز و راز خاص خود را داراست و وبلاگنویسی هم از این قاعد مستثنی نیست، با رعایت نكاتی كوچك میتوان نتیجه ای بسیار بهتر گرفت . من در این نكاتی از وبلاگنویسی برایتان آورده ام كه توجه به آنها بدون شك موجب موفقیت بیشتر وبلاگ شما خواهد بود.


1) به قانون كپی رایت وفادار باشید. (اگر میخواهید صرفا با كپی و پیست كردن مطالب دیگران مطالب خود را اداره كنید بدانید كه هیچگاه صاحب یك وبلاگ مفید و موفق نخواهید شد به جای این كار سعی كنید هرگاه مطلبی را كپی بردای میكنید حتما منبع اصلی را با عنوان ماخذ ذكر كنید این كار باعث جلب اعتماد مخاطبان میشود و آنها میدانند كه شما از خودتان نیز حرفی برای گفتن دارید . فرض كنید من وبلاگ شما بیایم و ببینم مطلبی كه میدانم مال شما نیست را قبلا خوانده ام و شما طوری وانمود كرده اید كه انگار مطلب مطعلق به شماست یقینا به شما و وبلاگتان اعتماد نخواهم كرد)

2) همه ی نظرات خوانندگان شما قابل احترامند . (ممكن است وبلاگ شما موافقان و مخالفانی داشته باشد . داشتن مخالف اصلا معنای بدی ندارد بلكه به نظر من داشتن مخالف در وبلاگ نویسی بسیار عالیست زیرا این نشان میدهد كه شخصی با تمام دقت وبلاگ شما را مطالعه كرده و براساس تفكر میخواهد به شما چیزی ثابت كند زیرا شما او را به فكركردن واداشته اید . و یا وبلاگ شما در حال پیش رفت است و این موضوع از طرف رقیبان شما قابل تحمل نیست و آنان میخواهند شما را دلسرد كنند و یا اگر كسی بر اساس تفكری سطحی با شما مخالفت كرد كه دیگر اصلا جای نگرانی نیست زیرا همیشه همه جور آدمی پیدا میشوند)

3) مطلب اختصاصی خودتان را در وبلاگتان بفرستید . ( مانند نكته ی اول اگر شما مطلبی منحصر به فرد ارایه كنید كه صاحب اصلی آن خودتان باشید حتما خوانندگانتان را وادار میكنید كه به وبلاگ شما برگردند زیرا آنها میدانند كه با ورود به وبلاگ شما با مطالبی روبه رو میشوند كه تاكنون آنرا جایی ندیده اند وگرنه خوانندگان همیشه در جستجوی بهترین منابع هستند)

4) مطالب بحث برانگیز شما بهتر است توسط مخالفان وبلاگتان خوانده شود . (اگر برای این موضوع مطلب مینویسید كه صرفا تحسین موفقانتان را برانگیزد باید بگویم كه دارید وقتتان را تلف میكنید مگر اینكه وبلاگ شما یك وبلاگ برای ارایه ی خدمات یا یك فروشگاه و كسب درآمد باشد ولی از آنجا كه بیشتر وبلاگ نویسان  به ارایه ی عقاید خود و یا دیگران مپردازند داشتن شنیدن نظرات مخالفان در این وبلاگها بیشتر میتواند به موفقیت وبلاگ كمك كند)

5) از كم بودن تعداد نظرات نگران نباشید . ( تعداد كمی از افرادی كه در اینترنت هستند نظرشان را در مورد صفحه هایی كه میبینند بیان میكنند پس نباید نگران این موضوع نباشید و اگر تعداد نظرات شما پایین است دلیل آن لزوما خوب نبودن مطالب شما نیست و كاملا طبیعی است و اگر میبینید كه بعضی وبلاگها  تعداد نظرهایشان بالاست این لزوما بدلیل خوب بودن مطالبشان نیست)

6) به تیتر وبلاگ خود حساس باشید . (شاید به جرات بتوانم بگویم مهمترین و اولین چیزی كه برای وبلاگ خود باید به آن توجه كنید عنوان وبلاگتان است زیرا عنوان صفحه در خیلی جاها كه ممكن است خودتان هم ندانید به نمایش درآید مثلا عنوان صفحه یكی از اولین چیزهایی است كه موتورهای جستجو برای لیست كردن نتایج جستجو از آن استفاده میكنند و یا موقعی كه شما وبلاگتان را بروز میكنید عنوان وبلاگتان در صفحه ی اول سرویس وبلاگنویسی شما در قسمت آخرین وبلاگهای بروز شده به نمایش در میآید و متواند برای شما بازدیدكننده جذب كند و همچنین شما باید با عنوان وبلاگ با دیگران تبادل لینك كنید . حال یك مثال میزنم اكنون كه شما به وبلاگ من آمده اید به احتمال زیاد لینك من را با عنوانی كه بسیار با آموزش وبلاگنویسی ارتباط دارد دیدید و كلیك كردید حال فرض كنید عنوان وبلاگ من چیز دیگری بود نتیجه این میشد كه به احتمال زیاد شما به وبلاگ من نمیآمدید و یا كسانی میآمدنند كه نیازی به مطالب وبلاگ من نداشتند و بلافاصله وبلاگم را ترك میكردند)

7) دغدغه ی شما افزایش عددی آمار نباشد . (رسیدن به عدد ده هزار یا صد هزار اصلا مهم نیست .نباید هم و غم شما این باشد كه مثلا فلان تعداد بازدیدكننده داشته باشید زیرا این مساله برای بسیاری از بازدیدكنندگان اهمیت ندارد و اصولا بیشتر بازدیدكنندگان نمیدانند كه آیا این مساله اهمیت دارد یا نه . در ضمن اگر قرار باشد كه صرفا عدد آمار بالا رود من همین الان میتوانم كاری كنم كه بازدیدكنندگان فكر كنند كه من در روز دهها هزار بازدید دارم ولی آیا تقلب كردن برای این كار ضرورتی دارد به نظر شخص بنده اصلا این مساله برای وبلاگ نویس نباید مهم باشد و به جای آن به فكر افزایش كیفیت وبلاگ خود باشید مطمعن باشید آمار شما هم به مرور زمان و آن هم بصورت واقعی افزایش پیدا خواهد كرد)

8) آمارتان را تحلیل كنید . ( گرچه گفتم كه افزایش آمار برایتان مهم نباشد ولی این به معنای آن نیست كه شمارنده و تحلیل كننده ی سایت در وبلاگ خود قرار ندهید زیرا این شمارنده ها علاوه بر شمارش تعداد بازدیدهای شما اطلاعات مهم دیگری هم ارایه میكنند مثلا در همین وبگذر یا پرشین استت كه من هم از آنها استفاده میكنم شما میتوانید با بازدیدكنندگانتان آشنا شوید ، بفهمید از چه كشورها و شهرهایی وارد وبلاگتان میشوند ، بصورت مستقیم میاییند یا با لینك شما در یك سایت مشخص ، از چه سیستم عامل مرورگر یا برنامه ی خاصی برای دیدین وبلاگ شما استفاده میكنند ،بیشتر چه ساعاتی میایند و...  و شما میتوانید با تحلیل این مسایل خیلی بهتر وبلاگتان را مدیریت كنید زیرا میتوانید به بسیاری از نیازهای كاربرانتان پی ببرید)

9) كامنت گزاران دایمی وبلاگ خود را بشناسید . (من خودم در این مدتی كه وبلاگ نویسی  میكنم با بسیاری آشنا و با بسیاری از عزیزان بشدت صمیمی شده ام و آنها را جز بهترین دوستان خود میدانم شما هم به این مساله كه چه كسانی همراه همیشگی شما هستند پی ببرید مثلا همیشه كسانی هستند كه بصورت مرتب برای شما نظر میگذارند انگار كه بخواهند غیر مستقیم بگویند با شما همراهی میكنند، شما برای آنها پیغام اختصاصی بگزارید زیرا آنها كه برای شما وقت گذاشته اند لیاقت این را دارند كه برایشان وقت بگزارید در ضمن این ها كسانی هستند كه همیشه شما را به دیگران توصیه میكنند و برای شما و وبلاگتان ارزش قایلند حتی ممكن است بعضی از آنها دكتر ، استاد دانشگاه ، معلم ، دانشجو و یا دانش آموز باشند كه به شاگردان ، دوستها و یا همكلاسی هایشان شما را توصیه میكنند)

10)به سایتی كه وبلاگ را از آن میگیرید حساس باشید . (سعی كنید قبل از شروع وبلاگ نویسی و در صورت لزوم همین حالا درباره ی سرویس دهندهای وبلاگ تحقیق كنید و سرویس دهنده ای را برگزینید كه برای شما مناسب تر باشد زیرا هركدام از این سایت ها مزایا و معایبی دارند حتی من توصیه میكنم اگر دانش و هزینه ی كافی دارید از دامنه ی شخصی استفاده كنید ولی اگر چنین نیست این كار لزومی ندارد مثلا بنده قصد دارم در آینده ای نزدیك این كار را انجام دهم زیرا بلاگفا روز به روز در حال افزایش محدودیت هاست و دیگر نمیتوان از بسیاری كدها و كلمه ها در این سرویس دهنده استفاده كرد كه البته بعضی از این محدودیت ها بجاست ولی بهرحال برای كاربرانی چون من و بسیاری از عزیزان این مساله خوشایند نیست)

11) تبادل لینك كنید . (به وبلاگهای دیگر بروید و به آنهایی كه موضوع وبلاگشان به موضوع وبلاگ شما نزدیكتر است پیشنهاد تبادل لینك بدهید در ضمن سعی كنید با آنهایی تبادل لینك كنید كه وضیعیت وبلاگشان درحد وبلاگ شما یا بهتر است البته همه دوست دارند كه با بهترین وبلاگها تبادل لینك كنند اما اگر وبلاگهای بالاتر از خودتان حاضر به تبادل لینك نیستند با هر وبلاگی كه توانستید تبادل لینك كنید)

12) لینك وبلاگتان را ثبت كنید . (در هر سایت و هر جایی كه میتوانید وبلاگتان را ثبت كنید مثلا در ثبت وبلاگ سرویس دهنده و یا سایتهای ثبت لینك و سایت های تبادل لینك كه من مواردی از این نوع سایت ها را برایتان معرفی كرده ام و در آینده هم بیشتر از این نوع سایت معرفی خواهم كرد)

13) در سایتهای دوست یابی عضو شوید  .(در سایت های دوست یابی عضو شوید و در آنها فعالیت داشته باشید در ضمن در پروفایل خود در این سایتها حتما لینك وبلاگ خود را درج كنید)

14) كار با برنامه های مالتی مدیا را یاد بگیرید . (حتما عكسهایی كه بر روی آنها آدرس سایت درج شده یا آهنگهایی كه در خود یك یك آدرس سایت دارند و یا كلیپ های موبایل كه در ابتدا و انتهای خود یك آدرس سایت را نشان میدهند دیده اید این فایل های مالتی مدیا با استفاده از وسایلی مانند بلوتوث موبایل به صورت درختی و به سرعت گسترش میابند و لینك شما را با خود به دور افتاده ترین نقاط كه شما حتی فكرش را هم نمیكنید میبرند و براینتان تبلغ میكنند البته باز هم تاكید میكنم به قانون كپی رایت وفادار باشید)

15) برای دیگران كامنت بگزارید . ( به وبلاگ دیگران بروید و برایشان كامنت بگزارید اگر شما با مطالعه وبلاگ او برایش كامنتی آگاهانه بگزارید(نه اینكه بدون مطالعه بگویید وبلاگ زیبایی داری) او هم به احتمال زیاد خواهد آمد و وبلاگ شما را مطالعه كرده برایتان نظر میگزارد . پس این یك روش موثر برای جمع آوری نظرات دیگران نیز میباشد)

16) رنگ زمینه ی روشن و رنگ نوشته ی تیره را برگزینید . (سعی كنید برای زمینه ی وبلاگتان از رنگ روشن تر(مثلا سفید) و برای رنگ متنهایتان از رنگهای تیره تر استفاده كنید (مثلا مشكی) و این بدلیل آن است كه رنگ زمینه ی تیره با رنگ متن سفید بشدت موجب خستگی چشمان میشود(میتوانید خودتان امتحان كنید) و این كاربرانتان را ناراحت خواهد كرد (البته همیشه استثنا وجود دارند مثل وبلاگهایی كه در مورد هك هستنید یا وبلاگهایی كه موضوعی بسیار غمگین دارند)

17) از بكار بردن فونتهای رنگارنگ تا حد امكان بپرهیزید . (استفاده ی بیش از حد از فونتهای رنگارنگ باعث خواهد شد كه وبلاگ شما كودكانه جلوه كند البته اگر وبلاگ شما واقعا برای سنین كمتر از 8 سال ساخته شده وبلاگتان یك استثنا است و میتوانید این نكته را نادیده بگیرید پس اگر چنین نیست به این نكته حساس باشید)

18) در استفاده از جاوا اسكریپت حساس باشید  . (به نظر من در بسیاری از مواقع جاوا اسكریپت همانند نمك غذا عمل میكند كه مقدار مناسبی از آن میتواند طعم غذا را دگرگون و مطلوب كند ولی شما موظب باشید شورش نكنید زیرا استفاده زیاد از جاوا اسكریپت میتواند اثرات نامطلوبی روی صفحات شما داشته باشد و حتی بعضی از وقتها باعث میشود كدها بدرستی عمل نكنند من در وبلاگنویسان كم تجربه تر بیشتر دیده ام كه دوست دارند تمام كدهایی كه وجود دارند را به صورت یك جا در صفحه شان استفاده كنند در حالی كه این كار اصلا حرفه ای نیست به جای این كار سعی كنید هرچند وقت یك بار كدهای قبلی را بردارید و از كدهای جدید استفاده كنید تا ضمن اینكه صفحه تان با كدهای زیادی بهم نریزد در وبلاگتان هم تنوع داشته باشید)

19) لینكهای خارجی را در پنجره ی جدید و لینكهای داخلی را در خود پنجره باز كنید . (اگر دقت كرده باشید هنگام لینك دادن میتوانید تعیین كنید كه لینك در خود پنجره باز شود یا در پنجره ی جدید گرچه این مساله هم به عواملی بستگی دارد و هم میتواند سلیقه ای باشد اما سعی كنید اگر به خارج از وبلاگ خود لینك میدهید مثلا به وبلاگ دوستتان لینك در پنجره ی جدید باز شود و اگر به داخل وبلاگ خود(مثلا از پستی به پست دیگر) لینك میدهید لینك در خود پنجره باز شود)

20) وبلاگتان را سبك كنید  . (استفاده زیاد از تصاویر و سایر عناصری كه وزن وبلاگ شما را افزایش میدهند نه تنها به سود شما نیست بلكه همیشه به ضرر شماست خصوصا اگر برای كسانی وبلاگ نویسی میكنید كه در داخل ایران هستند و باید توجه داشته باشید كه بیش از نود درصد ایرانیها از اینترنت دایل آپ مودم استفاده میكنند كه به اینترنت ذغالی معروف است و چه بسیار پیش آمده كه شخص بنده بدلیل طول كشیدن زیاد بارگزاری صفحه ای از دیدن آن منصرف شده ام)

21) راههای مختلفی برای ارتباط با خودتان قرار دهید .(به كابران این امكان را بدهید كه برایتان نظر بگزارند ، شما را در یاهو اد كنند ، اگر در یاهو آنلاینید همان لحظه با شما چت كنند ، برای شما ایمیل بفرستند ، اگر حتی امكان دارد میتوانید شماره ی تماس تلفنی بگزارید(البته این یكی بستگی به موضوع وبلاگ هم دارد مثلا وبلاگهای مشاوره) و در كل هر چه ارتباط آنها با شما مستقیم تر باشد به نفع اعتبار وبلاگ شماست)

22) دیگر وبلاگها را ارزیابی كنید  . (به وبلاگهای دیگر كه موضوعشان مانند وبلاگ شماست بروید و ببینید آنها چه نقاط قوت و ضعفی دارند و از این نقاط قوت و ضعف درس بگیرید البته منظور من این نیست كه از نقاط قوت آنها تقلید كنید ولی این كار به شما ایده های جدید خواهد داد و نیز احتمال اینكه نقاط ضعف خود را نیز پیدا كنید بسیار زیاد خواهد شد)

23) از دامنه ی واقعی برای معرفی خود استفاده كنید  . (پیشنهاد میكنم از دامنه ی رایگان  مانند  coo.ir -  sub.ir  -   dot.tk  -   dom.ir   -    2ir.ir   استفاده نكنید گرچه ممكن است شما بتوانید دامنه های بسیار رندی از این سایتها برای خود به ثبت برسانید ولی این دامنه ها برای شما مشكلاتی ایجاد میكنند كه چند مورد از آنها عبارتند از كاهش سرعت لود صفحه ، مشكلات هنگام لینك دادن به خارج از وبلاگ ، از دست دادن بسیاری از اطلاعتات مفید شمارنده ی آمار وبلاگ  ، اختلال در ایندكس شدن وبلاگ شما در موتورهای جستجو و ...)

24) از جمله های مایوس كننده اجتناب كنید . (چه بسیار در وبلاگها دیده ام كه وبلاگ تا فلان مدت دیگر فعالیت نخواهد كرد ، یا من از نوشتن خسته شده ام و جان شما دیگر حسش نیست ، یا اگر نظر ندهید من هم دیگر نمینویسم و بسیاری مطالب دیگر ... این جملات بازدیدكنندگان را دلسرد میكند و آنها را از دنبال كردن وبلاگ شما باز میدارد زیرا آنها به دنبال منابع مطمعن هستند كه نویسنده اش با عشق و علاقه آن را به آنان تقدیم كرده و هیچ توقعی از آنان ندارد)

25) سعی كنید وبلاگتان زنده و به روز به نظر برسد . (حتی اگر نمیتوانید زود به زود وبلاگتان را آپدیت كنید این امكان وجود دارد كه به كاربران تلقین كنید كه وبلاگتان كاملا به روز است مثلا میتوانید از كد ساعت و تاریخ استفاده نمایید ، مناسبتهای مختلف را به بازدیدكنندگان تبریك یا تسلیت بگویید ، از جمله های تغییر كننده و یا تصادفی استفاده نمایید و ...)

26) پیوسته دانش وبلاگی خود را افزایش دهید . (نمیگویم یك طراح وب باشید یا به زبانهای برنامه نویسی تسلط داشته باشید زیرا اصولا فلسفه ی پیدایش وبلاگ این است كه كاربران بدون داشتن دانش زیاد بتوانند مطالب خود را اینترنت ارایه كنند ولی سعی كنید اطلاعات عمومی اینترنتی بالایی داشته باشید مثلا از اصطلاحاتی مانند پیج رنك گوگل ، پهنای باند و ترافیك وبسایت  یا بمب گوگلی سر در بیاورید انواع فرمت فایلهای رایج در وب را بشناسید ،و فرق زبانهای برنامه نویسی مختلف مانند اچ تی ام ال ، جاوا اسكریپت ، پی اچ پی و ... را در حد اطلاعات عمومی یاد بگیرید و ...)

»» برای خواندن مطالب بیشتر از همین بلاگ به لینک های زیر مراجعه کنید.


این مطلب با اجازه وبلاگ منبع درج شده است


نظرات() 
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

نویسندگان

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic